२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

औषधि खाएर अस्पताल धाएर था’कि’सके हुदैन नि’को भन्दै यसरी दुखेसो गर्दै अनिता (हेर्नुस् भिडियो )

अनिता खडका र विनोद खडका यो जो’डीलाई न’चिन्ने सा’यदै कम हो’लान् । यो जोडी नेपालकै एउटा न’मूना जोडीको रुपमा चि’निएको छ । टि`कटकबाट भा’इरल भएको यो जोडीको वा’स्तविकता नि’कै नै मा,’र्मिक र आ’त्मि’यताले भ’रिएको छ ।

पछिल्लो समय अनिताको स्वा’स्थमा नि’कै नै सु’धार आएको छ । कुनै समय अनिताको शरीरको तौ’ल घटेर २७ कि’लोसम्म पुगेको थियो । तर अहिले अ’निता नि’कै मो’टाएकी छिन । अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ । अहिले उनी बि’ना कसैको स’हारा बस्न स’क्छिन सा’मान्य चि’जहरु मु’खसम्म हा’तले लगेर आफै खा’न सक्छिन् ,मान्छे चि’न्छिन् र एकदमै खु’सिसाथ रहन्छिन् ।

अ`प्रेसन फे`ल भईसकेपछि नि’कै नि दु`खद स’मयबाट गु’ज्रिरहे को अनिता परिवार अहिले भने सा’मान्य खु’सि र अ’धिक्तम दु`खि नै छ ,खुसि यो मानेमाकि अनिता हिड्न सक्ने सम्म भइन अनि दुख चहि उनको उ’पचार पै`सा अ`भावले गर्दा रोकिरहन्छ ।भ`गवान् जस्ता श्रिमान प’हिलोपटक नै थि’यो य’सरी रो`एको ,अनिताको सु-स्वा’स्थ्यका लागि उनले आफ्ना आ`शु’हरुलाई लु’काउनै स’केका थिएनन् ।

पछिल्लो समय अनिता खड्काको स्वा’स्थमा एकदमै क्र’मिक सु’धार दे’खिएको थियो।अ’स्पतालमा अनिताको रा’म्रो हे’रचाह र स्या’हारसु सार गरेर आमाजु दिदी ब’सेकि छिन् ।बिनोद पनि क’हिलेकाही मात्रै आउन पाउँछन् कि’नकि काम जो उनले ग’र्नुपर्छ र कामसगै अनिता को उप’चारका लागि ख’र्च जु’टाउने जिम्मा जो उनको का’धमा छ ।उनी अनितालाई बे’लाबेला हेर्न आउँछन् अनि उनी आएसगै अ\निता लाई खु’सि राख्ने हर प्र’यत्न गर्छन् र अ’न्तत जाने दिन आ’इहाल्छ अनि फेरि छु’टिन जो गा’ह्राे हुन्छ ।

प’छिल्ला के’ही दिन अघि अनिताको स्वा’स्थ्यमा ए’कदम‌ै धे’रै सु’ धार देखिएको थियो र उनको अनुहारमा बेग्लै च’मक पनि थियो।उनी दि ना’नुदिन झन’झन सुधारिदै गैरहेकि थिइन ,यशै क्रममा अनि तालाई भ’गवान जस्ता श्रीमान बिनोदले अस्पतालबाट आफ्नो घर गु’ल्मि सम्म आफैले डोर्याएर का’खमा सु’ताएर लगेका थिए ।

दशै तिहार जस्तो म’हान चाडलाई ल’क्षित गर्दै अनितालाई बिनोदले यसरी यो म’हान चाड दशै घरमै म’नाउने भन्दै अ’स्पतालबाट घर लगेका थिए ।घर पुगेसगै अनिता आ’मा दाजुभाई र अन्य स’दस्यह रुको मा’झ एक दमै खु’सि देखिन्थिन् ।त्यति मात्रै हैन अनिता आ फ्नो श्रीमान बिनोद र ससुरा बुवासग हिडेसगै बिनोदले कादमा रा’खे र घर घुमा’एको भि डियो पनि एकदमै भा’इरल भएको थियो ।त्यति मात्रै हैन दशैलाई नै ल’क्षित गर्दै घर रङ्गा’उनेदेखि बारि खन्ने जो’त्नेसगै अनितालाई गित प नि गाएर सु’नाएको भिडियो पनि भाइ’रल भएको थियो ।

पुर्ण अनिताको फेरि श’ल्यक्रिया हुने भएसगै उनको श’ल्यक्रिया एक दमै रा’म्रो ढं’गबाट होस् भन्दै घरमा पु’जा आजा समेत लगाउदै उन का ग्रह दशाहरु सबै छुटेर जा’उन भन्दै भ’गवान् ज’स्ता बि’नोदको का’खमा ब’सेर पुजा स’म्पन्न गरेको भिडियो पनि एकदमै भा’इरल भएको थियो ।

अहिले अनितालाई एकदमै म”हत्त्वपूर्ण र एकदमै डर’लाग्दो श’ल्य क्रिया पनि सफलता पु’र्ण भयो । अ’हिलेसम्म ज’सरि सबैले सा’थ सहयोग गर्दै आउनुभएको छ उहाहरु सबै’लाई ध’न्यवाद भन्दै अझै अब झनै स’हयोग चाहिने दिन आएसगै सबैले साथ दि’नुहोला भन्दै अ’पिल पनि गरियो ।डाक्टरले समेत अबको श’ल्यक्रिया भ’गवान भरोसा भनिसकेपछि शो अनिता परिवार आतिएको थियो कि’नकि यो श’ल्यक्रिया अ’हिलेस’म्मकै स’बैभन्दा ड”रलाग्दो म’ध्यको एक थियो ।

त्यसैगरि अनिताको यो अ’न्तिम श’ल्यक्रिया उनलाई भे’न्टिलेटमा राखेर उनको शल्यक्रियाको त’यारि भ’एसगै गरिएको थियो । उन लाई हेर्न रु’ङ्न र भेट्न धेरै मा’नुभावहरु साथै श्रीमानसहितको आ’फन्तजनको अ’स्पतालमा ठू’लो लाम’लस्कर थिए ।उनको यो श’ल्यक्रिया स’फल होस् भ’न्दै हामीले भ’गवान्सग प्रा’थना पनि ग’रेका थियौ ।

ट्याकेस्टेम ट्युबको स’हायताले बो’ल्ने गरेकी अ’निताको श्वा’सप्रश्वा सनलिमा भएको समस्याले उनको आबाज नआउने र सास फे’र्न पनि असहज हुने गरेको र बे’लाबेला त सास रोकिएला झै हुनेखा लको अबस्था थियो । ट्याके’स्टेम ट्युबले कि त भित्रको भागलाइ सु’धार्ने या बि’गार्ने तर अनिताको भने भित्री भा’गमा सु’धार भैरा खेकोले थप तीन महिनाको लागि डाक्ट’रहरुले टि ट्युब नै लगाउने सु’झाव दिएको ब’ताएका थिए ।यशो हुँदै गर्दा अनिता पहिलेको अ’वस्थामा नै फि’र्केको देखिन्थ्यो ,नत उनी बो’ल्न स’क्थिन नत आ’वाज नै आ’उथ्यो नत उ’ठ्ननै ।

पछिल्लो समय अनिताको स्वा’स्थ्य पुर्ण बि’ग्रिएको थियो। केही दिन अघि मात्रै यहि से’रोफेरोमा अ’नितालाई पुर्ण अ’प्रेसन थि’एटरमा ल गिएको थियो ।बा’रम्बार उनिलाई अ’प्रेसन गर्नुपर्ने भएसग‌ै परिवार एकदमै दुखि चि’न्तित दे’खिन्थ्यो । उनी फेरि पहिलेको जस्तै ठिक भ’एर आएको हेर्न पाईयोस् भन्दै परिवार भ’गवान्सग बिन्ति बि’सा उथ्यो ।अनिता अ’प्रेसन थि’एटर जाँदै गर्दा उनी रुदै थि’इन जुन दे ख्दा जो को’हिको मन रुनु स्व’भा’विक नै हो ।

तर अनिताको बारे एकदमै भ्रा’मक स’माचारहरु जुन उनको मृ”त्यु भएको भन्दै फै’लाइएको थियो उक्त समाचार ए’कदमै झु’टो भ’एको सबै माझ जानकारी गराउदछौ । सामान्य भि’उज र डल’रको खेति ग र्ने ती मि’डियाहरु प्रति हामी दु’ख व्य’क्त गर्न चाहान्छौ । पत्रका ‘रिता ले स्वतन्त्रता दिएको छ तर यशको मत्लव यो हैनकि जिउदो मान्छे लाई यस्तो गरियोस । यस्ता स’माचार भा’इरल भै रहदा उक्त परिवार मा के बितेको होला क’स्ले परिकल्पना गरेको होला र । मा नवले मा’ नवता बि’र्सनु हुदैन । अ’निताको चा’डै स्वा’स्थ्य ला’भको काम’ना गर्दछौ ।

अनिताको स्वास्थ ला’भको कामना ग’र्दछौ ।फेरि पनि बिनोद र अनि ता सगै रमाएको हासेको बोलेको डु’लेको भि’डियो हेर्न हामी सबै आ ‘तुर भएर पर्खाइमा बसिरहेका छौ । अहिले भने प’हिलोपटक पटक एकदमै ठूलो श’ल्यक्रिया पछि अनिताको ‘भिडियो सा’र्वनामिक भए को छ जहाँ हुदैन निको अौषधि खाएर था’किसके अ’स्पताल धा’ए र भन्दै ब’नाइएको भिडियो स’हितको त’स्बिर अहिले ए’कदमै भाइ रल भैरहेको छ ।

२०७८ पुष २८, बुधबार प्रकाशित 1 Minute 141 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार