२०७९ असार १२ आईतवार

आफ्नै दिदी भाइको ल’स’प’स पछि बच्चा ज’न्मियो,दिदीले क”रणी भन्दै दिइन् उ”जुरी (भिडियो हेर्नुस)

बाग्लुङमा एक २६ वर्षीय युवकले दिदिलाई कर’णि गरि बच्चा ज न्मिएको छ । बाग्लुङमा बैंकमा काम गर्दै आएका ती युवकले ३० वर्षीय दिदिलाई क’रणी गरेको आ’रो’पमा प्र’हरीले प’क्राउ गरेको हो । कैलाली जिल्लाको जोसिपुर गाउँपालिका १ घर भएका ती २६ व र्षिय युवक बाग्लुङमा बैँकमा काम गर्दै आएको खुलेको छ ।

उनलाई जिल्ला प्र’हरी कार्यलय बागलुङले बुधबार प”क्राउ गरिएको जिल्ला प्र’हरी कार्यलय बागलुङले ज’नाएको छ । ती महिलाको उ’ जुरिमा उनलाई प”क्राउ गरिएको हो । केही वर्ष अघि देखि ध’र्म दि दी बनाएर तिहारमा भा’ईटिका समेत ल’गाउँदै आएका ती युवकले आफुलाई क’रणी गरेको भन्दै ती दिदिले अहिले प्र”हरिमा ब’ताएकी थिइन् । पेटमा बच्चा रहेको ८ महिना पछि मात्र कुरा बाहिर आएको स्थानियहरुले ब’ताएका छन ।

निकै अ’गाडी भएको उक्त घ’टना प्रहरिसम्म त्यो बेलापुगे पनि बच्चा ज’मिएको भए केटाले स्वि’कार गर्नु पर्छ भने भनेको तर त्यस पछि खासै चासो न’दिएको ती महि’लाले ब’ताईन । अहिले भने बच्चा र आमाको बि’जोक भएको भन्दै घ”टना फेरि बा’हिरिएको हो । स्था निय हरुले पनि उक्त युवकलाई बोलाएर जिम्मा ल’गाईदिनु पर्ने बता एका छन । स्थानिय एक युवतिका अनुसार अहिले उक्त यु’वकले आफ्नो बच्चा नभएको भनेको ब’ताईन ।

तर आफुहरुले आएर डि.एन.ए प’रिक्षण गराउनु पर्ने बताएको ती यु’ वतिको भनाई छ । आफुहरु यसरि त्यसै नछोड्ने उनको भनाई छ । यदि अहिले ती युवालाई कुनै कानुनी स’जाय बि’नानै छो’डे ग’लत अर्थ जाने र अरुले पनि जे गर्दा नि छुट पाईन्छ भन्ने सो’च राख्ने भन्दै कानुनी दा’यरामा ल्या’उनु पर्ने ब’ताईन ।

ती पि’डित महिलाले भने आ’फुहरुको सहमती मा नै सम्बन्ध भएको तर पछि ब’च्चा जन्मिए पछि भने स्विकार गर्न नमानेकोले पहिले प नि प्र’हरिमा उ”जुरी गरेको बताईन । अहिले आफ्नो र छोराको बिच ल्नी भएको भन्दै आफुले न्याय पाउनु पर्ने उनको भनाई छ । आफू एक प’टक कै’लाली समेत गएको ती महिलाले ब’ताएकी छिन । आ फुहरुको पहिले नै सम्बन्ध भए पनि बच्चा बसेको भने नि’कै पछि था’हा भएको उनले बताईन ।

शारीरिक सम्पर्क हुदा बच्चा बसेको आफुलाई थाहा नभएको उनले ब’ताईन । ८ महिना पछि अ’स्पताल जादाँ मात्र आफुले पेटमा बच्चा रहेको थाहा पाएको ति महिला बताउँछिन । अब आफुलाई स्वि”का र गर्नु पर्ने उनको भनाई छ । स्विकार नगरेकै कारण आफुले प्र’हरि मा क’रणिको उजुरी दिएको उनले बताएकी छिन ।

स्थानीय अर्कि एक महिलाका अनुसार ती युवकले स्विकार गर्न खो जेको भएता पनि उ’स्कि आमाले नदिएको कारण पहिले देखिनै घ” ‘टना मिल्न नसकेको आ’फुले बुझेको बताईन । ती युवकको स” म्पुर्ण परिवारलाई नै बो’लाएर छलफल गर्नु पर्ने उनको भनाई छ ।

 

२०७८ माघ ४, मंगलवार प्रकाशित 1 Minute 170 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?