२०७९ असार १२ आईतवार

रबि लामिछाने लाई म पत्रकार मान्दिन भन्ने हेम थापा को हुन? भि‘डियो हेर्नुस्

काठमाडौं, ४ माघ । समाजसेवी हेम थापाले प्रेम बानियाँ अमेरिका मा मुसोजस्तो लुकेर बसेको टिप्पणी गरेका छन् । उनले आफूले बा नियाँलाई पत्रकार पनि नभन्ने बताए । हिजो राति प्राइम टिभीबाट प्र सारण भएको जनता जान्न चाहन्छन् कार्यक्रममा पत्रकार ऋषि धम लासँग कुरा गर्दै उनले यस्तो बताएका हुन् ।उनले भने-“प्रेम बानियाँ पत्रकार नै हुनुहुन्थ्यो

२०२१ को डिसेम्बर ८ मा सिताराम कट्टेल (धुर्मुस) सँगको फोटो सहित धुर्मुसले आ‘त्महत्या गर्यो भने के हुन्छ  दु’रूत्साहन को मुद्दा कसलाई लाग्छ ? भन्दै लामो स्टाटस लेखे का थिए । यही विषयमा थापाले बानियाँविरुद्ध कडा टिप्पणी गरेका हुन् ।

उसो त हेम थापाले यस पटक मात्र हैन विभिन्न समयमा धेरैे को पक्षमा टिप्पनी गर्न गरेका छन। अब भिडियो हेर्नुस र प्रतिक्रिया दिनुस्। प्रेम बाँनियालाई मुसा किन भने हेम थापाले यति आ’क्रोस् पोख्नुको कारण के हो विशेष खुलाशा सहित भिडियो हेर्नुस् र कमे न्ट गर्नुस्।। यो गलत कि सहि के लाग्छ तपाईलाई

 

यो पनि ,,नेपाली सेनाले सु’दूरपश्चिम पृ’तना तालिम शिक्षालय गोरङ्गेका से’नानी (मेजर) अशोक शाहीलाई से’वाबाट ब’र्खास्त स’हित एक महिना कै’दको स”जाय सु’नाएको छ ।२५ बा’हिनीका बाहिनी पति स’हायक रथी कृष्ण बहादुर जिसीकोअध्यक्षतामा ग’ ठित सम’री जनरल सैनिक अदा’लतले ३ पुसमा मेजर

शाहीलाई अब सै’निक अ’नुशा’सन विप’रीत कार्य गरेको ठ’हर गर्दै से’वाबाट नै।। ब’र्खास्त र एक महिना कै’दको फै”सला गरेको हो ।सैनिक स्रोत का अनुसार मेजर शाही कै’द भु’क्तान गरेर रि’हा भइ सकेका छन् सेनाले २२ कात्तिकमा भएको यस घ”टनाको अ’नुस न्धान का।।

लागि २५ बा’हिनीकै महासेनानी को कमाण्डमा त”त्काल को’र्ट अफ इ’न्क्वाइरी ग’ठन गरेको थियो  कोर्ट अफ इ’न्क्वाइरी टिम ले स्थानि य, से’नाकै अ’धिकारी र इलाका प्र’हरी कार्यालय का।। अधिकारी सँग लिएको बयान,उपलब्ध स’बुतप्र’माण र मेजर शाहीको बयान पछि आफ्नो प्र’तिवे’दन बु’झाएको थियो ।

सैनिक उच्च स्रोतका अनु’सार घ’टनाका दिन मे’जर शाही नजिक को चि’सापानी बजारमा आफ्नो वा ०१–००२६च ३४६१ नम्बरको गा’डी च’लाएर पुगेका थिए । उनले त्यहाँ पुग्नुअघि ब्या’रेकमै अ” त्याधिक म,’दिरा से’वन गरेका थिए । उनी चिसा पानीस्थित

लुक होटलका जानुप र्नेमा ह’र्कबहादुर रावलले सं”चालन गरेको संग म होटल पुगेका थिए मेजर शाहीको संगम हो’टलका संचा लक तथा त्यहाँ रहेका ग्रा”हकसँग भनाभन भएपछि उनी इलाका प्रहरी कार्या लय चिसा पानीमा पुगेका थिए । सैनिक प्र’तिवेदन अनुसार इ’प्रका का प्रहरी नि’रीक्षकलाई त”त्काल होटल सं’चालक लाई का’रबाही गर्न टोली ख’टाउन नि’र्देशन दिए पछि उनको।।

अवस्था हेरेर हाल शिक्षालयमै फ’र्कन आ”ग्रह गरिएको उ’ल्लेख छ ।घ’टनास्थलको बयान जाहेरीमा नेपाल प्रहरीका निरीक्षकले हजुर अ हिले त्यहाँ जाने अव’स्था छैन्, समाजमा ग’लत अ”सरपर्छ, भोली के गर्ने हो त्यही गरौला भन्ने आ”ग्रहलाई बे’वास्तागर्दै मेजर शाही त्यहाँबाट बाहिरीएका थिए ।

इप्रका बाट बाहिरीएका मेजर शाहीले त्यसपछि शिक्षा लय फ’र्किएर डिउटीमा रहेका एक जनालाई ह”तियार स’हित लिएर चिसापानी पु गेका थिए ।को’र्ट अफ इ’न्क्वाइरीले प्रहरीसँग लिएको बया’नमा उस ले मेजर शाहीको गाडी कार्यालयको पर्खालमा ठो’क्किएको, सुरुमा

कार्यालय आएको, अत्याधिक म,’दिरा से’वन गरेको बताएको छ । प्रहरी र स्थानियले को’र्ट अफ इ’न्क्वाइरीमा मेजर शाहीले घ”टनाका दिन राती सर्वसाधारणमाथि ह’तियार ते’र्साएपछि उनीमाथि कु’टपिट भएको बताएका छन् ।प्रहरीले उनलाई जोगाएर कार्यालयमा लैजानु का साथै सेनाको जिम्मा लगाएको थियो ।

तर, अर्को तर्फ गाडी तो’डफो’ड र मेजर शाही घा’इते भएको।। तथा उनीमाथि नि’योजित आ,’क्रमण भएको दा’बी उनको पक्ष ले गरेको छ । मेजर शाहीको भनाई अनुसार उनी होटल लुकमा जानुपर्नेमा होटल संगम पुगेका थिए ।उनले साहुजीका बिषयमा

सोध्दा आ,’क्रमण भएको दाबी गरिएको छ । तर सैनिक प्रति वेदनमा उनी म,’दिराले मा’त्ति एकाले होटल समेतको प’हिचान गर्नसक्ने अवस्थामा थिएनन्। यही घटनाको सेरोफेरोमा सोही
संगम होटल का संचालक मेजर शाहीमाथि न

आ,’क्रमणमा संलग्न रहेको दाबी गरिएको समूहले त्यसको दुईदिन पछि स्थानिय युवा भूपेन्द्र बडुवालको ह,’त्या गरेको थियो ।टीका
पुरमा भएको दुई समूहबीचको झ’डपमा बडुवालको मृ’त्यु भएको थियो ।

बडुवालको च’क्कु प्र,’हार गरेर ह,’त्या गरिएको थियो । पक्राउ पर्ने मा चिसापानीस्थित संगम होटलका सञ्चालक हर्कबहादुर रावलका छोरा महेशल गायत छन् ।प्रहरीले सेनालाई मेजर शाही र बडुवाल ह,’त्याकाण्डबीच कुनै क’ने क्सन नभएको बयान दिएको छ ।नेपाल समाचार

२०७८ माघ ८, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 250 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?