२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

ओहो !इरानी ज्वाईंबाट छोरीको प्रेम खो’सिन् आमाले,ढोका थु’नेर हि’डे,इरानी रु’दै आफ्नो प्रेम स’म्झिदै मिडियामा (भिडियो हेर्नुस्)

केही समय अगाडीको कुरा हो इरान जन्मथलो भएका र नेपाललाई क’र्मथलो ब’नाएका आर्यन नेपाली नाम गरेका एक इ’रानी शरणार्थी काठमाडौं असन इन्द्रचोकमा घरघर र पसलपसल गर्दै थरमसमा चि या बो’केर बे’च्दै हिड्ने गर्छन ।

बिहानको नौ बजेदेखि लिएर बेलुकीको नौ बजेसम्म उनी सडकमा ग”ल्लीमा चि’या बेचिरहेको अ’बस्थामा भे’ट्टिन्छ्न उनि । मज्जाले नेपाली बोल्ने उनी सु’रुसुरुमा चिया कसरी बनाउने भन्नेबारे केही ज्ञान न’भएको पनि ब’ताएका थिए । इरानि नाम भने मो’हम्मद रहेका उनी मिडियामा पनि आ’एका थिए ।

थरमसमा चिया बो’केर चि या चिया भन्दै पसल पसल चिया बेच्दै हि’ड्ने आर्यनले धेरै नेपालीहरुको मन जित्न स’फल भैसकेका छ्न । लकडाउनअघिसम्म चिया कसरी बेच्ने भन्ने बारेमा आफुलाइ केही थाहा नभएको र एकजना दाइले सिकाएको उनले ब’ताएका थिए ।

सुरुसुरुमा निकै क’ठिनाइहरु झे”ल्नुपरेको उनले बताउदै आएका थिए, आफ्नो देशमा दुध चिया नचल्ने गरेकोले आफुलाइ यसबारे केही थाहा नभएको उनको भनाइ रहेको थियो । फरक भाषा, फरक सं”स्कृती अ|र्काको देश त्यसमाथि व्या’पार जस्तो काम, हामी अनु मान नै ल’गाउन सक्छौ कि कति मु”श्किल थि’यो उनलाइ भनेर ।

केहि समयअगाडि उनै इरानी युबक आ’र्यन आफ्नि श्रीमती जो नेपा ली रहेकी छिन उनैको साथमा मिडियामा आएका थिए । उनिहरुको माया एकदमै लो”भ”ला”ग्दो रहेको थियो । उनिहरुको माया देखेर कसको मनचाहिँ न”छु”ला र ! मिडियामा नै रु”वा”बासी चलेको थि यो उनिहरुको । आफ्नी श्रीमती बर्षाको मिडियामा नै नि’धारमा चु” मेका थिए उनले ।

उनिहरु दुबैजना भा”वुक बनेका थिए दुबैजनाको आखा आँ”सुले भ”रिएका थिए । वर्षाले आफ्नै देशको कुनै मान्छेसग बिबाह गरेको भए मेरो पारिवारिक स”मस्या देखेर छो’डिदिन्थ्यो होला तर आर्यनले कहिले त्यस्तो गरेन भन्दै भा”वुक पनि बने’कीथिइन उनी ।

चिया बे’च्ने क्रममा बर्षाको भेट आर्यनसग भएको थियो र उनिहरुको प्रेमकहानी दाजुबहिनिबाट सुरु भएको कुरा पनि उनिहरुले खु’लाए का थिए । उनिहरुको प्रेमकहानी एकदमै मज्जेदार रहेको थियो, क सैले सोच्न पनि सक्दैनथ्यो कि उनिहरुको मा’या यसरी अ न्त्य हुन्छ भनेर ।

तर अचानक आज भने उनै इरानी युबक डा”को छा”डे”र रु”दै आफ्ना दु”खहरु ब्यक्त गर्दै मिडियामा आएकाछ्न । सासुआमाले आफुलाइ त”ना”ब दिएको र आफू र आफ्नो श्रीमतीको बिचमा आएको बताउदै उनी आफ्ना गु”ना”सा”हरु ब्यक्त गर्दै मिडियामा आएकाछन ।

सासुआमाले आफ्नी श्रीमती बर्षालाइ नानी फ्या”ल्नको लागि द” बा”ब दिइरहेको उनी बताउछ्न । आफ्नो श्रीमतीसग कुरा हुन नै नदिने र बिचमा आएर नानी फ्या”क्दे भनेर द”बा”ब दिएको उनी बताउछ्न । आफ्नो श्रीमतीको दिदिले पनि बच्चा फ्या”ल्नलाई आफ्नो श्रीमतीलाई द”बा”ब दिएको उनी बताउछ्न ।

क”ठै ब”रा डा”को छा”डे”र रु”ए उनि, आफ्नो श्रीमतीको कान सा सुआमाको मुख सुन्नेगरेको उनी बताउछ्न । क”ठै उनी म मेरो स”म ”स्या कसलाइ सुनाउ भन्दै रु”न्छ”न उनी । नेपाल सरकारले मेरो स मस्यालाई सम्बोधन गरिदियोस भन्ने उनको चाहना रहेको छ ।

श्रीमतीले आफ्नो कुरा सुन्न छा”डे”को र सासुआमाले भने यसले हा म्रो कुरा बुझ्दैन यो बाहिरवाट आएको भन्दै हे”ला गर्ने गरेको उनी ब ताउछिन । मेरो बच्चालाई किन फा”ल्ने, म पाल्न सक्छु भन्दै बि”लौ ”ना गर्छन उनि । दिनभरी दु”ख गरेर घरैमा आउनेगरेको आफ्नो के ही ग”ल्ती नभएको उनी बताउछन ।

थप जानकारीको लागि हेर्नुस भिडियो :-

२०७८ माघ १८, मंगलवार प्रकाशित 1 Minute 132 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार