२०७९ असार १७ शुक्रबार

दुर्गेश थापाको ‘पैसा’ गितमा १० लाखमा सु”त्ने मोडल आइन मिडियामा ( भिडियो सहित)

काठमाडौं । वैज्ञानिक  स’माजवादी  महिला  सङ्गठनले   भर्खरै सा’ र्वजनिक  भएको  गायक  दुर्गेश  थापाको गीतमा महिलालाई पैसा सँग  तु’लना गरिएको भ न्दै प्र’सारण  बन्द गर्न आ”ग्रह गरेको छ ।

सङ्गठनले  आज वि’ज्ञप्ति जा री गरी  हा’लचालै सा’र्वजनिक भएको गायक थापाको ‘पैसा’ नामक म्युजिक भिडियोमा सभ्य स’माजमा  पा’च्य  नहुने खालका शब्दहरू प्रयोग भएको जनाउँदै गीत प्रसारण बन्द गर्न स’म्बन्धित संस्था र राज्यका नि’कायलाई अ”नुरोध  गरेको  हो ।

“कलाकारले  प्रयोग  गर्ने शब्द, वेशभूषा र प्रस्तुतिले स’माजमा  अ”ल्पकालीन  र दी”र्घकालीन  अ’सर  पार्दछ नेपाली समाजमा म’हिलामा’थि हुने ब’लात्का’रजन्य हिं’सा, मान’सिक र शारीरिक रूपमा हुने हिं’सा वृ’द्धिमा सिनेमा, सा’हित्य  र

गीतमा महिलाको गरिमा र अ”स्तित्व लाई सस्तो र म’हिलाद्वे’षी  प्र’स्तुत पनि एक कारण हो”, विज्ञप्ति मा भनिएको छ ।गायक दुर्गेस  थापाको ‘पैसा’ गित  वि”वादपछी दुर्गेशकि  मोडल  मिडि यामा  आएकी हुन! तलको  भिडियो पूरा हेर्नुहोस

यो पनि ,,यो पनि ,,काठमाडौं / लोकप्रिय कार्यक्रम इन्द्रेणीमा दोहोरी गाएर च’र्चामा आएकी गायिका टीका सानू नयाँ गीतको छा’यांकन मा प्रहरीको पो’साक ल’गाएर प्र’स्तुत भएकी छिन् ।

गायक रवि लामिछाने, चिज गुरुङ लगायतका कलाकारहरु रहेको उक्त गीतको भिडियो चाडै डिजिटल बजारमा ल्याउने नि’र्माण टीमले ब’ताए का छन् ।

त्यस्तै लोकप्रिय कार्यक्रम ईन्द्रेणी बाट नि’कै च’र्चामा आएकी गायि का टिका सानु हुन । उनलाई दोहोरीकी अब्बल गायिका पनी मानि न्छ ।लाइभ दोहोरीकी रानी भनेर चिनि,,ने टीका सानूको व्य’क्तिगत जीवन भने क’हालीला’ग्दो नै छ ।

दाङ तुलसीपुरमा जन्मेका उनी घरको ४ दिदि बहिनी मध्य माइँली हुन् ।पारिवारिक अवस्था अ”त्यन्तै ना’जुक भएको का”रणले आफू ले सोचे जस्तो सफलता पाउन नसकेको पनि ब’ताउँछिन् ।घरबाट का’र्यक्रम सम्म जान पनि गा’डी भा’डा ति’र्ने पैसा नहुँदाको पल स’म्झेर आखामा आँसु रो”किँदैन ।

२०६८ सालमा संगीतमै लाग्छु भनेर तुलसीपुर देखि काठमा  डौं छि ‘रेका सानूको घर परिवारको अवस्था झ’नै ना’जुक ।बन्दै गएपछि ममिलाई बिदेश सम्म पठाउनु परेको बताउँछिन् । घरमा बाकि ४ दिदिबहिनी मध्य दिदी र एक बहिनि पोइला ।

हिँडेपछि काठमाडौंमा बसेर सांगीतिक यात्रा अ’गाडि बढाउन क”ठिन भएपछि उनी पुन: गाउँमै फर्केर गइन ।

घरमा दिदी बहिनी नै नभएपछि आफूलाई व्यवहारले च्या’प्दै गए पछि,’अलि पछि परेपनि सं”घर्ष गरेर आफूलाई चि’नाउन लागि मेहनत गरेको ब’ताउँछिन् ।

 

२०७८ माघ २०, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 233 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?