२०७९ असार १४ मंगलवार

आखिर हारे प्रेमको यु”द्ध भन्दै अनिता यसरी धु’रु’धु’रु रो’इन (हेर्नुस् भिडियो )

 

अनिता खडका र वि,नोद खडका यो जोडीलाई न’चिन्ने सायदै कम होलान् । यो जोडी नेपालकै एउटा नमूना जो,डीको रुपमा चि’निएको छ । टि`कटकबाट भा’इर,ल भएको यो जोडीको वा’स्तविकता निकै नै मा,’र्मिक र आ’त्मियताले भ’रिएको छ । अहिले पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थमा नि’कै नै सु’धार आएको छ । कुनै समय अनि ताको शरीरको तौल घ,टेर २७ किलोसम्म पुगेको थियो । तर अहिले अनिता नि’कै मो’टाएकी छिन ।

अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ ।अहिले उनी बि’ना कसैको स’हारा ब’स्न सक्छिन सामान्य चिजहरु मुखसम्म हातले लगेर आफै खान सक्छिन् ,मान्छे चि’न्छिन् र  एकदमै  खुसिसाथ रहन्छिन् । अ`प्रेसन फे`ल भईसकेपछि नि’कै नि दु`खद समय बाट गु’ज्रिरहेको अनिता परिवार अहिले भने सा’मान्य खुसि र अ, धिक्तम दु`खि नै छ ,खुसि यो मा’नेमाकि अनिता हिड्न सक्ने

सम्म भइन अनि दुख चहि उनको उपचार पै`सा अ`भावले गर्दा रो’किरहन्छ ।भ`गवान् जस्ता श्रिमान पहिलोपटक नै थियो यसरी रो` एको अनिताको सु-स्वास्थ्यका लागि उनले आफ्ना आ`शुहरु लाई लु’काउनै सकेका थिएनन् ।

पछिल्लो समय अनिता खड्काको स्वास्थमा एकदमै क्र’मिक सु’धार देखिएको थियो।अस्पतालमा अनिताको रा’म्रो हे’रचाह र स्या’हारसु ‘सार गरेर आमाजु दिदी बसेकि छिन् । बिनोद पनि कहिलेकाही मात्रै आउन पाउँछन् किनकि काम जो उनले गर्नुपर्छ र कामसगै अनिता को उपचारका लागि ख,र्च जु’टाउने जिम्मा जो उनको का’धमा छ ।

उनी अनितालाई बेलाबेला हेर्न आउँछन् अनि उनी आएसगै अनिता लाई खुसि राख्ने हर प्र’यत्न गर्छन् र अन्तत जाने दिन आइहाल्छ अनि फेरि छु’टिन जो गा’ह्राे हुन्छ । पछिल्ला केही दिन अघि अनि ताको स्वास्थ्यमा एकदम‌ै धेरै सु’धार देखिएको थियो र उनको अनु हारमा बे’ग्लै च’मक पनि थियो।उनी दिनानुदिन झ’नझन सु’धारिदै गैरहेकि थिइन ,

यशै क्रममा अनितालाई भगवान जस्ता श्रीमान बिनोदले अस्पता लबाट आफ्नो घर गुल्मिसम्म आफैले डो’र्याएर काखमा सु’ताएर लगेका थिए ।
दशै/तिहार जस्तो महान चाडलाई ल’क्षित गर्दै अनितालाई बिनोदले यसरी यो महान चाड दशै घरमै मनाउने भन्दै अस्पतालबाट घर लगे का थि ए । घर पुगेसगै अनिता आमा दाजुभाई र अन्य सदस्यहरुको मा’झ एकदमै खुसि देखिन्थिन् ।

त्यति मात्रै हैन अनिता आफ्नो श्रीमान बिनोद र ससुरा बुवासग हिडे सगै बिनोदले कादमा राखेर घर घु’माएको भिडियो पनि एकदमै भाइ रल भएको थियो । त्यति मात्रै हैन दशैलाई नै ल’क्षित गर्दै घर रङ्गाउने देखि बारि खन्ने जोत्नेसगै अनितालाई गित पनि गाएर सुनाएको भि डियो पनि भाइरल भएको थियो ।

पुर्ण अनिताको फेरि श’ल्यक्रिया हुने भएसगै उनको शल्यक्रिया एक दमै रा’म्रो ढं’गबाट होस् भन्दै घरमा पुजा आजा समेत लगाउदै उ’न का ग्र’ह दशाहरु सबै छुटेर जाउन भन्दै भगवान् जस्ता बिनोदको का खमा बसेर पुजा सम्पन्न गरेको भिडियो पनि एकदमै भा’इरल भएको थियो ।

अहिले अनितालाई एकदमै म’हत्त्वपूर्ण र एकदमै ड’रलाग्दो शल्यक्रि या हुने भएसगै एयर्पोटमा सबै परिवारको रु’वाबासि नै चल्यो । अहि लेसम्म जसरि सबैले साथ स’हयोग गर्दै आउनुभएको छ उहाहरु सबै लाई धन्यवाद भन्दै अ’झै अब झ’नै

सहयोग चाहिने दिन आएसगै सबैले साथ दिनुहोला भन्दै अपिल पनि गरियो ।डाक्टरले समेत अबको श’ल्यक्रिया भगवान भरो सा भनिसकेपछि शो अनिता परिवार आ’तिएको हो ।त्यसैगरि अहिले भने अनिताको यो अन्तिम श’ल्यक्रियाका हुनेभएसगै उनलाई भे’न्टि लेटमा राखेर उनको श’ल्यक्रियाको तयारि भै’रहेको थियो ।

उनलाई हेर्न रुङ्न र भेट्न धेरै मानुभावहरु साथै श्रीमानसहितको आ’फन्तजनको अस्पतालमा ठूलो ला’मलस्कर थिए ।उन को यो शल्यक्रिया स’फल होस् भन्दै हामी भगवान्सग प्राथना गरेका थि   यौ । ट्याकेस्टेम ट्युबको स’हायताले बोल्ने गरेकी अनिताको श्वा   स प्रश्वासनलिमा भएको समस्याले उनको आबाज नआउने र सा   स फेर्न पनि असह ज हुने गरेको र बेलाबेला त सास रो’किएला झै हु’नेखालको अबस्था थियो ।

ट्याकेस्टेम ट्युबले कि त भित्रको भागलाइ सु’धार्ने या बि’गार्ने तर अ निताको भने भित्री भागमा सु’धार भैराखेकोले थप तीन महिनाको लागि डाक्टरहरुले टि ट्युब नै लगाउने सु’झाव दिएको बताएका थिए । यशो हुँदै गर्दा अनिता पहिलेको अवस्थामा नै फिर्केको देखिन्थ्यो ,नत उनी बोल्न सक्थिन नत आ’वाज नै आउथ्यो नत उठ्ननै ।

अहिले भने अनिताको स्वास्थ्य पु’र्ण बि’ग्रिएको छ । केही दिन अघि मात्रै यहि सेरोफेरोमा अनिता लाई पुर्ण अप्रेसन थि’एटरमा लगिएको थियो ।बारम्बार उनिलाई अप्रेसन गर्नुपर्ने भएसग‌ै परिवार एकदमै दु खि चि’न्तित देखिन्थ्यो । उनी फेरि पहिलेको जस्तै ठिक भएर आए को हेर्न पाईयोस् भन्दै परिवार भगवान्सग बिन्ति बिसाउछ ।अनिता अप्रेसन थिएटर जाँदै गर्दा उनी रु’दै थिइन जुन दे’ख्दा जो कोहिको मन रुनु स्व’भाविक नै हो ।

तर अनिताको बारे एकदमै भ्रामक स’माचारहरु जुन उनको मृ”त्यु भएको भन्दै फैलाइएको थियो उक्त समाचार एकदमै झु’टो भएको सबै मा’झ जानकारी गराउदछौ । सामान्य भिउज र डलरको खेति गर्ने ती मिडियाहरु प्रति हामी दुख व्यक्त गर्न चाहान्छौ । पत्रकारिता ले स्वतन्त्रता दिएको छ तर यशको मत्लव यो हैनकि जिउदो मान्छेलाई यस्तो गरियोस ।

यस्ता समाचार भाइरल भै रहदा उक्त परिवारमा के बितेको होला कस्ले परिकल्पना गरेको होला र । मानवले मानवता बि’र्सनु हुदैन । अनिताको चाडै स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दछौ । अनिता बेलाबेला एकदमै धेरै रुने गर्छिन र छोरि ले भने आमा  को स्वास्थ्य अवस्था बु’झेर आमा लाई खुसि राख्न खोजेको र अनिता छोरिसगै खुसि भएको भिडियो अहिले सामा जिक सं जालभरि भाइरल छ ।

यस्तो अनिताको कठिन अवस्थामा पनि छोरिले आमा उपर दे,खाए को यो अ’थाहा प्रेम र स्नेहले आमा र छोरिको मायाको बारे एउटा उ’दारणिय भुमिका खेलेको हामी बु,झ्न सक्छौ । आफ्नो ममि बिरा मि भएदेखि आफुले राम्रोसग खाना पनि नखाएको र ममि चा,डै नि को हुनुहोस् भन्दै ना,चेर अनिता    लाई खुसि बनाइन छोरिले ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री

२०७८ पुष १३, मंगलवार प्रकाशित 1 Minute 241 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?