२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

यौनसम्पर्कपछि तुरुन्तै पिसाब फेर्न किन आवश्यक हुन्छ ? महिलाहरूलाई विशेष सुझाव (भिडियो सहित)

एजेन्सी । आफ्नो पार्टनरसँग शारीरिक सम्बन्ध निर्माण गर्दा आफ्नो घनिष्ठ सरसफाइको ख्याल गर्नु धेरै महत्त्वपूर्ण छ। यदि तपाईंले घनिष्ठ सरसफाइमा ध्यान दिनुभएन भने, तपाईंले धेरै स’म’स्या”हरूको सामना गर्नुपर्ने हुन सक्छ।

शारीरिक स म्ब न्ध राख्नु स्वास्थ्यका लागि स्वस्थ्य मानिन्छ । तर त्यस पछि गरिएका केही गल्तीले तपाईको स्वास्थ्यलाई हा”नि पुर्‍याउन सक्छ। धेरै मानिसहरु यौ”न’सम्पर्क गरेपछि तुरुन्तै सु’त्छन् । जुन तपाईको लागि निकै हा¥नि¥का रक साबित हुन सक्छ ।

यौ¥’न’सम्पर्कपछि पिसाब फेर्नु निकै जरुरी हुन्छ । यस्तो अवस्थामा आउनुस् यसको पछाडिको कारण के हो थाहा पाउनुहोस् । आउनुहोस् हामी तपाईलाई बताउँछौँ कि यौ’न’सम्पर्कपछि पि साब पास गर्नु किन आवश्यक हुन्छ ।

यौ’न’सम्पर्कपछि पिसाब किन जानुपर्छ ? बाँकी जानकारी भिडियोमा हेर्नुहोला :-

थप समाचार : काठमाडौं – भिजिट भिसामा विदेशमा जान कम्तिमा पनि वर्षको दश लाख आ’म्दानी हुनुपर्ने प्रावधान अ’गाडि सा’रिएको छ। भिजिट भिसा र सोबाट सिर्जित समस्या तथा स’माधानका उपायहरू सम्बन्धमा सिफारिस गर्न गठित कार्यदलले कम्तिमा पनि दश ला ख आ’म्दानी हुनुपर्ने प्रा’वधान प्र’तिवेदनमा उल्लेख गरेको छ।

बुधबार गृह मन्त्रालयमा आ’योजित कार्यक्रममा कार्यदलका संयो जक गृह मन्त्रालयका प्रवक्ता फणिन्द्रमणि पोखरेलले यो प्र’तिवेदन कार्यविधि बनाएपछि का’र्यान्वयनमा आउने बताए। प्रतिवेदनमा आ म्दानी सँगसँगै कम्तिमा ५ लाख नगद मौ’जदात हुनुपर्ने प्रा’वधान स’मेत राखिएको छ।

यसले न्युन आय भएका नेपालीहरु भिजिट भिसामा विदेश जानबाट व’ञ्चित हुने देखिन्छ। ‘वार्षिक न्युनतम १० लाख रुपैँया कर आय भ इ कम्तिमा सोको आधा रकम बैंक खातामा बचत भएका र नेपाल को कर प्रणालीमा आ’बद्धता भएका व्यक्तिहरु,’ प्रति’वेदनमा भनिए को छ।

त्यस्तै कागजात सामान्यरुपमा शं’कास्पद देखिएको तर फ’र्जी हो भन्ने यकिन गर्न नसक्ने भएका यात्रुलाई प्र’स्थान अनु’मति दिई छा नबिनका लागि कागजान वि’भागमा प’ठाउनुपर्ने प्र’तिवेद’नमा उ’ल्ले ख छ।

अस्पताल वा शिक्षण संस्थाको कार्यक्रमको अनुभव आ’दानप्र’दान वा ट्राभल एजन्सीले प्र’स्थान हुनुअघि अध्यागमन विभागमा लि’खि त अनुरोध गरी फ’र्काउने क’ब्बुलि’यतनामा

गरी सम्बन्धित निकायले जिम्मेवारी लिने भएमा टुर प्याकेज, शैक्षिक भ्र’मण कार्यक्रम अथवा यस्तै प्रकृतिको अन्य का’र्यक्रमको स’न्दर्ध मा वि’भागको नि’र्णयअनुसार हुने प्र’तिवेदनमा भनिएको छ। -अन्नपू र्ण पोस्ट

 

२०७८ फाल्गुन १९, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 2287 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार