२०७९ जेष्ठ ३ मंगलवार

अनिता खड्काको स्वस्थ्यमा आयो यस्तो सु’धार,पतिलाई यस्तो संदेश,छोरी स’म्झिएर यसरी रो इन् (भिडियो हेर्नुस्)

अनिता खडका र विनोद खडका यो जोडीलाई न\चिन्ने सायदै कम होलान् ।यो जोडी नेपालकै एउटा नमूना जोडीको रुपमा चिनि’एको छ । टि`कटकबाट भा’इरल भएको यो जोडीको वास्तविकता नि’कै नै मा,’र्मिक र आ’त्मियताले भरिएको छ । पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थमा नि’कै नै सु’धार आएको छ ।

कुनै समय अनिताको श’रीरको तौ’ल घटेर २७ किलोसम्म पुगेको थि यो । तर अहिले अनिता निकै मोटाएकी छिन । अहिले उनको तौल बढेर ५५ किलो पुगेको छ ।अहिले उनी बिना कसैको स’हारा बस्न स’क्छिन सामान्य चिजहरु मुखसम्म हातले लगेर आफै खान सक्छि न् ,मान्छे चि’न्छिन् र ए’कदमै खु’सिसा’थ रह’न्छिन् ।

अ`प्रेसन फे`ल भईस’केपछि निकै नि दु`खद समयबाट गुज्रिरहेको अनिता परिवार अहिले भने सामान्य खुसि र अ’धिक्तम दु`खि नै छ ,खुसि यो मानेमाकि अनिता हि’ड्न स’क्ने सम्म भइन अनि दुख चहि उनको उपचार पै`सा अ`भावले गर्दा रोकिरहन्छ ।भ`गवान् जस्ता श्रिमान पहिलोपटक नै थियो यसरी रो`एको ,अनिताको सु-स्वास्थ्य का लागि उनले आफ्ना आ`शुहरुलाई लु’काउनै स’केका थिएनन् ।

पछिल्लो समय अनिता खड्काको स्वा’स्थमा एकदमै क्र\मिक सु\धा र देखिएको थियो।अस्पतालमा अनिताको रा\म्रो हेरचाह र स्या’हार सु’सार गरेर आमाजु दिदी बसेकि छिन् ।बिनोद पनि कहिलेकाही मा त्रै आउन पाउँछन्

कि’नकि काम जो उनले गर्नुपर्छ र कामसगै अनिताको उपचारका लागि ख’र्च जु\टाउने जिम्मा जो उनको का\धमा छ ।उनी अनिता लाई बे’ला’बेला हेर्न आउँछन् अनि उनी आएसगै अनितालाई खुसि राख्ने हर प्र’यत्न गर्छन् र अन्तत जाने दिन आ’इहाल्छ अनि फेरि छु’टिन जो गा’ह्राे हुन्छ ।

पछिल्ला केही दिन अघि अनिताको स्वा’स्थ्यमा एकदम‌ै धेरै सु’धार देखिएको थियो र उनको अनुहारमा बेग्लै चमक पनि थियो।उनी दि।नानुदिन झनझन सु’धारिदै गैरहेकि थिइन ,यशै क्रममा अनितालाई भगवान जस्ता श्रीमान बिनोदले अ’स्पतालबाट आफ्नो घर गु’ल्मि सम्म आफैले डोर्याएर का’खमा सु ताएर लगेका थिए ।

दशै/तिहार जस्तो महान चाडलाई लBक्षित गर्दै अनितालाई बिनोदले यसरी यो महान चाड दशै घbरमै म नाउने भन्दै अ स्पतालबाट घर लगेका थिए ।घर पुगेसगै अनिता आमा दाजुभाई र अन्य सदस्यहरु को मा’झ एकदमै खुसि देखिन्थिन् ।

त्यति मात्रै हैन अनिता आफ्नो श्रीमान बिनोद र ससुरा बुवासग हिडे सगै बिनोदले कादमा राखेर घर घुमाएको भिडियो पनि एकदमै भाइ रल भएको थियो ।त्यति मात्रै हैन दशैलाई नै लक्षित गर्दै घर रङ्गाउने देखि बारि खन्ने जो’त्नेसगै अनितालाई गित पनि गाएर सुनाएको भि ‘डियो पनि भाइरल भएको थियो ।

पुर्ण अनिताको फेरि शल्यक्रिया हुने भएसगै उनको शल्यक्रिया ए’ कदमै राम्रो ढं’गबाट होस् भन्दै घरमा पुजा आजा समेत लगाउदै उनका ग्रह दशाहरु सबै छुटेर जाउन भन्दै भगवान् जस्ता बि’नोद  को काखमा बसेर पुजा सम्पन्न गरेको भिडियो पनि एकदमै भा’इ  रल भएको थियो ।

अहिले अनितालाई एकदमै म’हत्त्वपूर्ण र एकदमै डरलाग्दो शल्यक्रि या पनि सफलता पुर्ण भयो । अहिलेसम्म जसरि सबैले साथ सहयोग गर्दै आउनुभएको छ उहाहरु सबैलाई ध’न्यवाद भन्दै अझै अब झनै सहयोग चाहिने दिन आएसगै सबैले साथ दिनुहोला भन्दै अपिल प नि गरियो ।डाक्टरले समेत अबको शल्यक्रिया भगवान भरोसा भनि सकेपछि शो अनिता परिवार आतिएको थियो किनकि यो श’ल्यक्रि या अहिलेसम्मकै सबैभन्दा ड रलाग्दो म’ध्यको एक थियो ।

त्यसैगरि अनिताको यो अन्तिम श’ल्यक्रिया उनलाई भेन्टिलेटमा रा खेर उनको श’ल्यक्रियाको तयारि भएसगै गरिएको थियो । उनलाई हेर्न रुङ्न र भेट्न धेरै मानुभावहरु साथै श्रीमानसहितको आफन्त जनको अस्पतालमा ठूलो ला’मलस्कर थिए ।उनको यो शल्यक्रिया सफल होस् भन्दै हामीले भगवान्सग प्रा’थना पनि गरेका थियौ ।

ट्याकेस्टेम ट्युबको सहायताले बोल्ने गरेकी अनिताको श्वास’प्रश्वा सनलिमा भएको समस्याले उनको आबाज नआउने र सा’स फे’र्न पनि असहज हुने गरेको र बेलाबेला त सास रोकिएला झै हुनेखाल को अबस्था थियो । ट्याकेस्टेम ट्युबले कि त भित्रको भागलाइ सुधार्ने या बिगार्ने तर

अनिताको भने भित्री भागमा सु’धार भैरा’खेकोले थप तीन महिना को लागि डाक्टरहरुले टि ट्युब नै लगाउने सुझाव दिएको बताएका थिए ।यशो हुँदै गर्दा अनिता पहिलेको अ’वस्थामा नै फिर्केको देखि न्थ्यो ,नत उनी बोल्न स’क्थिन नत आवाज नै आ’उथ्यो नत उठ्ननै ।

पछिल्लो समय अनिताको स्वास्थ्य पु’र्ण बि’ग्रिएको थियो। केही दिन अघि मात्रै यहि सेरोफेरोमा अनितालाई पुर्ण अ’प्रेसन थि’एटरमा लगि एको थियो ।बारम्बार उनिलाई अप्रेसन गर्नुपर्ने भएसग‌ै परिवार एकद मै दुखि चि’न्तित देखिन्थ्यो । उनी फेरि पहिलेको जस्तै ठि’क भएर आएको हेर्न पाईयोस् भन्दै परिवार भगवान्सग बिन्ति बिसाउथ्यो ।अनिता अप्रेसन थिएटर जाँदै गर्दा उनी रुदै थिइन जुन देख्दा जो को’हिको म’न रुनु स्वभा’विक नै हो ।

तर अनिताको बारे एकदमै भ्रामक समाचारहरु जुन उनको मृ त्यु भएको भन्दै फैलाइएको थियो उक्त समाचार एकदमै झु’टो भएको सबै माझ जानकारी गराउदछौ । सामान्य भिउज र डलरको खेति गर्ने ती मिडियाहरु प्रति हामी दुख व्यक्त गर्न चाहान्छौ ।

पत्रकारिताले स्वतन्त्रता दिएको छ तर यशको मत्लव यो हैनकि जिउ दो मान्छेलाई यस्तो गरियोस । यस्ता समाचार भाइरल भै रहदा उक्त परिवारमा के बितेको होला कस्ले परिकल्पना गरेको होला र । मानव ले मानवता बिर्सनु हुदैन । अनिताको चाडै स्वास्थ्य लाभको कामना गर्दछौ ।

२०७८ फाल्गुन २१, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 413 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार