२०७९ असार १२ आईतवार

माग्ने बुढाका बुबाआमा यस्तो अवस्थामा भेटिए,माग्नेका बाउ भन्दा यसो भने (भिडियो हेर्नुस्)

‘केदारको कक्षा ८ पास गरेर ९ कक्षा’मा जानु पर्ने थियो । त्य  ति’बेला त्यस्ले भन्थ्यो, पास भईयो भने नौं मा फेल भईयो भने अ नौं मा । ठ्या’क्कै त्यसले भने झैं भयो ।’ यो भनाई हो हा  स्य’कलाकार केदार घिमि’रेका बुवा कृष्ण प्रसाद घिमि’रेको ।

केदारका बुवा कृष्ण प्रसादले छोरा केदारलाई माग्ने बुढा भनेर सबैले चि’निदिए’कोमा उनी निकै नै खुशी छन् । उनलाई पनि माग्ने’को बुवा भनेर मान्छे’हरुले चिन्दा खु’शी लाग्ने ब’ताउँछन् ।

केदार जस्तै हँसिला मिजा’सका केदारका बुवा कृष्ण प्रसा’दले आफ्नो छोरा केदारको सानै देखि हाँसो मजाक र ठ’ट्योली बा नी भए’को बताए । उनले भने,‘हुने बिरुवा’को चिल्लो पात भने झैं केदा’रले सानै’बाट ऊ आफु के बन्ने भन्ने कुरा’को झलक देखाई रहेको थियो । आज मेरो छोरो त्यही बन्यो ।’

बुवा कृष्ण प्रसा’दले आफुलाई चि’नेजानेका जतिले माग्ने बु’ढा को बुवा भनेर बोलाउँदा अत्ति नै खुशी लाग्ने पनि बताए । यो विषयमा उनी भन्छन्,‘पहिला पहिला मलाई मेरै नामले बोला’उ नेहरुले अहिले माग्ने बुढाको बुवा भनेर बोला’उँछन् । त्यतिबेला असाध्यै खुशी लाग्छ ।’

हास्य’कलाकार केदार’का बुवाले छोरा केदार’को मात्र कुरा गरे नन् । उनले आफ्नो जीवनको उतार’चढावका पनि कुराहरु सना एका छन् । के’दार सानै हुँदा उनकी आमाको स्वर्गवास भए’को हुनाले उनले आफ्नो जीवनको आवश्य’कतालार्इृ मध्य नजर गर्दै दोश्रो बिहे गरेको कु’रा पनि सुनाए ।

दोश्रो बिहे गर्दा उनले स’बैसंग सल्ला:ह गरेर गरेको पनि बताए । य’सका साथै कृष्ण प्रसाद घिमि’रेले पहिचान जब सन्ता’नको नाममा जोडिन्छ त्यो नै एउटा आमा बुवाको’लागी ग’र्वको कुरा भ’एको बताए ।

भिडियो हेर्नुस् :-

२०७८ चैत्र १४, सोमबार प्रकाशित 1 Minute 1405 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई nayapos[email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?