२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

उर्मिला ह”त्या र लेटाङको अवस्था र त्यो दिन के के भएको थियो मेयर शंकर राई यसो भन्छन् ( हेर्नुहोस भिडियो सहित )

दिउँसो लेटाङको शिक्षा विकास मावि पुग्दा चकमन्न देखिन्थ्यो । विद्यालय छेवैका घरका ढोका बन्द थिए । अधिकांश घरका मानिस भित्रै थिए । उनीहरु बाहिर निस्कन डराएका थिए । ले टाङ चोकको दृ’श्य पनि त्यस्तै थियो । पसल बन्द थिए ।

मानिसहरु सडकमा देखिएनन् । लेटाङ चोकबाट दुई किलो मिटर उत्तरपूर्वमा अवस्थित शिक्षा विकास मावि परिसर छि’र्दै गर्दा गेट नजिकै ठूला पानीका ट्यांकी भुइँमा असरल्ल देखिन्थे । विद्यालयको गेटमास्तिर टांगिएको कु’च्चिए’र क’च्याक कु’ क्क भएका छन् ।

ड्युटीको क्रममै स्थानियको आ’क्र’म’ण’मा परेर मृत्यु भएकी उर्मिला श्रेष्ठको अन्तिम सं’स्कार सकिएको छ । केही दिन प  छि अरुले यो घ’टना विस्तारै विर्सदै जानेछन् । तर परिवारकी एक्ली छोरी गुमाएको त्यो माइती र विवाह गरेको एक

वर्ष पनि नपुग्दै श्रीमती गु’माउन परेका ति श्रीमानका लागि भने जिवनभरीका लागि पी’डा दिएको छ । सञ्चारकर्मीहरु पुगेपछि विद्यालय पश्चिमपट्टिको घरका दुईजना स्थानीय पिंढीमा निस्कि ए । उनीहरु त्रसित मुद्रामा थिए ।

सुनसान सडकमा प्र’हरीको गस्तीबाहेक अन्य गतिविधि शुन्य प्राय छ । पसल, बजार र यातायात बन्द छन् । कर णी गरेको आ’रोप लागेका शिक्षक मनोज पौडेललाई विद्यालयमै प्रहरीले सुरक्षा दिएर राखेको थियो। तर स्थानीय प्र’हरीको टोलीले मात्रै उनलाई विद्यालयबाट निकालेर प्र’हरी कार्यालय लेटाङ लैजान सकेन।

अब के होला ’ भन्ने असमञ्जस देखिन्थ्यो । अघिल्लो दिनको घ’टना सम्झदा उनीहरुको आङ जिरिङ्ग भएको महसुस गर्न स किन्थ्यो । घ’टनाबारे बताउन डराएका थिए । एक जना

महिला प्र’हरीको मृ”त्यु हुने गरी आइतबार भएको घ’टनाप’छि प्रशासनले लेटाङ क्षेत्रमा कर्फ्यू जा’री गरेको छ । पुरा जानकारी को लागि भिडियो हेरेर थाहा पाउनुहोस।

२०७८ चैत्र १५, मंगलवार प्रकाशित 1 Minute 1508 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार