२०७९ असार १२ आईतवार

रोहनले बाइकको हर्न बजाइरहे, ब्याक गरिएको टिपरले दुवै छोरीको प्रा’ण लियो

स्कुल बस छुटेमा छोरीहरुलाई आफैंले विद्यालय पुर्‍याउनु पर्ने भएपछि बुधबार बिहान हतारमा थिए रोहन तामाङ। गोकर्णेश्वर नगरपालिका-१ श्वेतवारही मन्दिर नजिकै छ उनको घर। ८ वर्षीया ठूली छोरी सृष्‍टि वर्ल्ड युथ इन्टरनेसनल स्कुलमा कक्षा २ मा पढ्थिन्।

४ वर्षकी श्रेयालाई पनि को”रोना म’हामारीपछि लकडाउन खुलेसँगै यही वर्ष त्यही स्कुलको नर्सरी कक्षामा भर्ना गरेका थिए। रोहन पनि दुई छोरीलाई बिहानै मोटरसाइकलबाट बस स्टपसम्म लैजान्थे​। त्यहाँ पुग्न मोटरसाइकलमा १० मिनेट जति लाग्छ।

कहिलेकाहीँ ढिला पनि हुन्थ्यो। ‘ढिला भएर बस छुटेमा चार किलोमिटर छिचोलेर विद्यालयसम्म दुवै छोरीलाई मोटरसाइकलमै ल्याउनु हुन्थ्यो’, प्रिन्सिपल निराजन सेढाईले भने। बुधबार पनि उनको यही शिलशिला चलेको थियो।

तर, यो पटक सधैँजस्तो भएन, रोहन छोरीहरू लिएर बस स्टपसम्म पनि पुग्न पाएनन्।काठमाडौंका धेरैजसो भित्री बाटोमा विद्यालयका बस पुग्दैनन्। अभिभावकले छोराछोरीलाई आधा बाटोसम्म आफैँ पुर्‍याउनुपर्छ।

उनी बसेको क्षेत्रमा सडक कालोपत्रे हुँदैछ। कालोपत्रे हुँदै गरेको त्यही सडकमा बालुवा बोकेको टिपर अगाडि गुडिरहेको थियो। रोहन पछि पछि। गुडिरहेकै बेला वि’प’रीत दिशाबाट आएको गाडीलाई बाटो पुगेन।

अचानक बा४ख ६९६५ नम्बरको टिपर ब्याक हुन थाल्यो, रोहनले बाइकको हर्न बजाइरहे। ब्याक भएको टिपरले उनको हर्न नै सुनेन। अनि उनीहरुलाई कि”चेरै छाड्यो।

टिपरले ठे’लेपछि बाइकबाट खसेका छोरीहरू त्यसकै टा’य’रमा परे। घ’ट’ना”स्थलमै उनीहरुको प्रा”ण पखेरु उड्यो। अरु विद्यार्थी लिएर नजिकै स्कुल बस कुरिरहेको थियो। दु’र्घ’ट”नामा परिसकेकाले रोहन बस स्ट’पसम्म पुग्न पाएनन्। सृष्‍टि र श्रेयालाई कुरिरहेको बस उनीहरु नआएपछि स्कुलतिर लाग्यो।

यता टिपरले दिदी बहिनीको ज्यान लिएपछि एकैछिनमा टोलभरी हल्लाखल्ला मच्चियो, शोकमा डुब्यो।त्यही टिपरले किचेर ग’म्भी’र घा”इते भएका रोहनलाई नेपाल मेडिकल कलेज अत्तरखेल लगिएको छ।

दुई बालिकाको ज्यान लिएपछि आक्रोशित स्थानीय र आफन्तले टिपरमा आ’गजनी गरे। टिपर चालक तत्कालै फ’रा”र भए।सडकमा टायर बल्यो, मेलम्ची चो’कमा सडक बन्द गरियो। स्थानीयलाई तितरबितर पार्न प्रहरीले केही सेल अश्रु ग्याससमेत हानेको छ।

यता विद्यालयमा पनि पढाइ भएन। ‘सबै विद्यार्थीलाई रोकिराखेका छौं। बाहिर अवस्था तनावपूर्ण छ। विद्यालयमा रूवाबासी छ’, सेढाईले भने, ‘बाहिरको अवस्था साम्य भएपछि विद्यार्थीहरु छाड्छौँ।’अहिले दुई पक्षबीच वार्ताको तयारी भइरहेको प्रहरी चौकी मेलम्चीका सई देव सागर तामाङले बताए।

२०७८ चैत्र १७, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 722 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?