२०७९ जेष्ठ २ सोमबार

ऋषि धमलाको हर्कतले नाघ्यो सिमा प्रेस काउन्सिलले काट्यो २४ घण्टे स्पष्टीकरण पत्र (हेर्नुस भिडिओमा)

सञ्चारकर्मी तथा मिडिया व्यवसायी ऋषि धमलालाई प्रेस काउन्सिल नेपालले पत्र लेख्दै २४ घण्टाभित्र स्पष्टीकरण पेश गर्न निर्देशन दिएको छ । प्राइम टाइम्स टेलिभिजनका सञ्चाल क समेत रहेका उनलाई सो टिभीबाट यही चैत २० गर्ने जनता जान्न चान्छन्

कार्यक्रममा प्रसारित सामग्रीप्रति काउन्सिलले आपत्ति जनाएको हो । सो कार्यक्रममा ‘काठमाडौं उत्रिएपछि विमानस्थलबाटै ऋषि धमलाको रिपोर्टिङ, सेक्युरिटीले रोकेपछि यस्तोसम्म भयो’ शीर्षक दिई विमान भित्रबाटै प्रत्यक्ष प्रसारण गरेको सामग्रीप्रति ध्यानाकर्षण भएको जनाएको छ ।

प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा मित्रराष्ट्र भारतको औपचारिक भ्रमण सकेर नेपाल फर्कने क्रममा भ्रमण दलमा नै सहभागी भएका उनले विमान भित्रैबाट अनुमति बेगर, पटकपटक वायु

सेवाका कर्मचारीहरुले सेक्युरिटी प्रोटोकल विपरीत यसो नग रिनिुस्, यसो गर्न मिल्दैन भन्दाभन्दै पनि बलजफ्ति जवरजस्ती रुपमा निषेध गरिएको क्षेत्रमा छिरेर भिजुअल रेकर्ड गरी सम्प्रेष ण गरेको सो अनुगमनबाट देखिएको काउन्सिलले जनाएको छ ।

साथै केही समय अघि सञ्चारकर्मी धमलाले नेपाल बारको आन्तरिक बैठकमा पनि अनुमति बेगर बैठकस्थलमा प्रवेश गरी प्रत्यक्ष प्रसारणको प्रयास गरेको विषय समेत काउन्सिलको स्वअ नुगमनबाट नोटिममा लिइएको अमुगमन अधिकृ त सुरेन्द्र मल्लले उल्लेख गरेका छन् ।

पत्रमा भनिएको छ,‘पत्रकार तथा सञ्चार माध्य मले सूचना तथा सङ्कलन र सम्प्रेषण सभ्य र शिष्ट रुपमा सामग्री सम्प्रे षण गर्नुपर्ने, पेशागत अभ्यासमा सामाजिक शिष्टता र मर्यादित कार्यशैली प्रयोग गर्नुपर्ने पत्रकार आचारसंहिता,

२०७३ (पहिलो संशोधन, २०७६०) को व्यव स्था रहेको छ । तसर्थ, सुरक्षा संवेदनशीलतालाई नजर अन्दाज गरी, वायुसे वाका सम्बद्ध कर्मचा रीले सुरक्षा संवेदनशीलका कारण प्रसारण गर्न नमिल्ने भन्दाभन्दै पत्रकार तथा

सञ्चारमाध्यमले बलजफ्तीरुपमा निषेध गरिए को क्षेत्रमा प्रवेश गरेको दृश्यसहितको प्रत्यक्ष प्रशारण के कति कारणले गर्नुपरे को हो ? त्यहाँ बाट पटकपटक यस्तो गैर पेसागत क्रियाकलाप किन हुन पुगेको हो ?

पत्रकारिता क्षेत्रको मर्यादा विश्वसनीयतामा समेत नकारात्मक प्रभाव पर्ने कार्य के कसरी हुन गएको हो ? २४ घण्टाभित्र स्पष्टीकरण पेस गर्न निर्देशानुसार सूचित गरिन्छ ।’

धमलालाई सोधेको स्पष्टीकरण पत्रको बोधार्थ प्रेस काउन्सिल नेपालका अध्यक्ष, प्रेस काउ न्सिल नेपालका मुख्य अधिकृत, प्रवक्ता र सूचना अधिकृतलाई गरिएको छ ।

२०७८ चैत्र २२, मंगलवार प्रकाशित 0 Minutes 1420 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार