२०७९ जेष्ठ ९ सोमबार

१७ वर्षको उमेरमा आफ्नो बिरामी आमा पाल्न दिनरात मेहनत गर्दै यी नानी.. (भिडियो हेर्नुस्)

काठमान्डौ-  जोरपाटी बस्दै आएकी मुना क्षेत्री अहिले सामाजिक संजाल टिकटकमा निकै भाइरल भएकी छिन् ।लेबर काम गर्दै आएकी मुना आफ्नो कला देखाउन टिकटक चलाउछिन् र धेरैले उनको अभिनय र नृत्य मन पराएका छन् ।

११ वर्षको उमेरदेखि लेबर काम गर्न थालेकी मुना अहिले १७ वर्षकि भएकी छिन् ।आफ्नी जन्मदिने आमा बिरामी भएको र उनले नै पाल्नु पर्ने भएर उनी यो काम गर्दै छिन् ।

आमालाई औसधि पानी गर्न निकै गाह्रो परेको छ ।उनले कमाएर नखुवाए अन्य केही उपाय नभएपछि उनले काम गर्नु परेको हो ।सानै उमेरमा ५/६ तला माथी यत्रो भारी बोकेर हिड्न निकै गाह्रो त हुने तर आफ्नो जोहो गर्न काम नगरी नहुने उनी बताउछिन् । भिडियो हेर्नुस् –

केहीदिन अघिमात्रै एक अन्तरवार्तामा गायक दुर्गेश थापाले अहिलेपनि पलसंग निरन्तर टेलीफोन सम्बाद भईरहने र आफुले पललाई नआत्तिएर बस्नु सबै ठीक हुन्छ भन्ने जस्ता कुराहरुले सम्झाएको भन्ने विषयमा नायक तथा मोडेल पल शाहले कारागारबाटै ठाडै अस्वीकार गरेका छन् ।

उनले एक पत्रकारसंगको कुराकानीमा दुर्गेश थापासंग कुरा गर्नुको कुनै अर्थ नै नभएको हुनाले उनीसंग कुनैपनि प्रकारको कुराकानी नभएको बताउँदै दुर्गेशको भनाईलाई ठाडै अस्वीकार गरेका हुन् । पल प्रकरणमा गायक दुर्गेशको चौतर्फि आलोचना भई रहंदा उनी भने लामो समयसम्म आफुप्रति गरिएको आलोचनाको कुनैपनि प्रतिकृया दिएका थिएनन् ।

तर पछिल्लो केही दिन अघि मात्र उनले एक अन्तारवार्तामा पल कारागार चलान भएको खबरले निकै दुःखी भएको पनि बताएका थिए । यतिमात्र नभई उनले पललाई फसाउन चाहेको भए आफुले प्रहरीलाई त्यस्तै खालको बयान दिन सक्ने तर नदिएको बताउँदै पलप्रति आफ्नो साहानुभूति भएको बताएका थिए ।

‘पल मेरो साथी हो । हामी अहिले पनि साथी नै हौं । ऊ जेल जाँदा म किन र कसरी अनि के कारणले खुशी हुने ? पल जेल जाँदा म खुशी भएको भए त मैले ठाउँ ठाउँमा कन्सर्टहरु गर्नु पर्ने थियो । खै त मैले गरिन त । ऊ कारागार चलान हुँदा म रातभरी सुतेको छैन ।

मेरो छोराको कसम खाएर भन्छु पललाई फसाउनलाई मेरो कुनैपनि हात छैन । यो त सबै पल र मेरो सम्बन्ध बिगार्न उसैको सहयोगीले खेलेको खेल थियो । जस्मा पल र म दुवै फसेयौं ।’ दुर्गेशले एक अन्तरवार्तामा भनेको कुरा हो यो ।

उक्त अन्तरवार्तामा दुर्गेशले पलका साथै आफ्नो सम्पर्क पलकका परिवारसंगपनि भएको बताएका थिए । तर दुर्गेशका यी सबै कुरालाई पलले भने कारागारबाटै ठाडै अस्वीकार गरेका छन् । आफुलाई भेट्न गएका पत्रकारसंग उनले भनेका छन्, ‘दुर्गेशसंग मेरो कुनैपनि प्रकारको कुरा भएको छैन ।

र कुरा गर्नपनि चाहादिंन । मलाई थाहा छैन उस्ले किन यस्तो झुटो कुरा बोल्यो ? मलाई ऊसंग कुरा गर्नु पर्ने के छ र ? अहिले म यहाँ छु । मेरो केश अदालतमा चलिरहेको छ । मेरो र मेरो परिवारको विषयमा दुुर्गेशले जे जस्तो कुरा बोलेपनि ती सबै झुटा हुन् । मेरा दर्शकलाई भनिदिनु ।’

पलसंग अहिले आफ्नो सम्बन्ध ठीक भएको र आफु पलको विषयमा निकै नै दुुःखी भएको भन्ने अभिव्यक्तिमा अन्तरवार्ता दिएका दुर्गेशलाई पलका फ्यानहरुले त्यतिबेला नै गोहीको आँशु झारेको भन्ने आरोप लगाएका थिए । दुुर्गेशको सबै भनाईप्रति कारागारबाटै पलले अस्वीकार गरेको कुराप्रति भने गायक थापाले अब फेरी पलका फ्यानहरुबाट कस्तो खालको आरोप सहनु पर्ने हो र सुन्नु पर्ने हो ? त्यो भने पर्खाईकै विषय बन्यो । तर पलले कारागारबाट दुर्गेशको भनाईप्रति आफ्नो अभिव्यक्ति दिएको भिडियो भने यस्तो छ । भिडियो

२०७९ बैशाख २, शुक्रबार प्रकाशित 1 Minute 1194 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार