२०७९ जेष्ठ २ सोमबार

ढिस्कोमा पुरि,एर माओ,वादी ने,ताको मृ,त्यु हेर्नुस् ….

फिदिम । पाँचथरमा घर बनाउन शुभसाइतको पूजा गर्नेक्र,ममा पहिरो झर्दा पुरीएर एकको मृ,त्यु भएको छ । पहिराेमा परेर फिदिम नगर पालिका -१ बुद्ध चोकका अन्दाजी ६५ वर्षका गोपाल

ढुंगानाको मृत्यु भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पाँचथरका प्रहरी नायव उपरीक्षक (डीएसपी) राकेश थापाले जानकारी दिएका छन् ।सोमबार बिहान ८ बजेतिर स्थानीय मदन पन्धाकको घडे रीमा घर बनाउन पूजा गर्नेक्रममा ढुं,गानको पहिरोले पुरिएर मृ,त्यु भएको हो ।

श,वलाई पोष्टमार्टका लागि जिल्ला अस्पताल पाँचथर लैजाने तयारी भइरहेको डीएसपी थापाले जानकारी दिएका छन् ।

पहिरो झरेको स्थान पाँचथर सदरमुकाम फिदिमको मुख्य बजार हो । घ,टनाबारे थप अनुसन्धान भइरहेको डीएसपी थापाले जान कारी दिएका छन् ।

यो पनि,,भरतपुरमा छोरी रेणुलाई मेयर नदिए खतराको घण्टी बजाइदिने प्रचण्डको चेतावनी.. स्थानीय तहको निर्वाचन नजि किदै गर्दा नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले भरतपुर महानगरपालिकालाई गठबन्धनको बटमलाइ न बनाएका छन्।छोरी रेणु दाहाललाई मेयर बनाउन र आफ्नो निर्वाचन क्षेत्र रहेकाले भरतपुर महानगरपालिकालाई बटमलाइन बनाएका हुन्।

‘गठबन्धनको बैठकमा माओवादी केन्द्रले निर्वाचन जितेको र एस पार्टीमा रहेका मेयर उपमेयरलाई टिकट दिने वा सहयोग गर्ने गरी प्रस्ताव आएपछि प्रचण्डको त्यो नियत देखिएको हो’, गठबन्धन बैठकमा सहभागी रहेका एक नेताले भने।

गठबन्धनमा बनाउन मूख्य भूमिका खेलेका माधवकुमार नेपा लले कम्तीमा एउटा महानगर पालिका र एउटा उपमहानग रपालिकाको मेयर पदमा दाबी गरिरहेका छन्।

माओवादीले भरतपुरसहित कम्तीमा दुई वटा महानगरपालिका दाबी गरिरहेको छ। तर भरतपुर चाहिँ माओवादीले नछाड्ने अवस्थामा पुगेको छ।माओवादीका नेताहरुले पनि त्यसलाई प्रतिष्ठाको विषय बनाएका छन्।

भरतपुरमा माओवादी केन्द्र, विराटनगरमा नेपाली कांगेस, वीर गञ्जमा जनता समाजवादी पार्टी जसपा, ललितपुर र काठमाडौं महानग रपालिकामा कांग्रेस र पोखरामा नेकपा एस पार्टीको भाग बण्डा गर्ने गरी माओवादी केन्द्रको प्रस्ताव पास भएको थियो।

यो पनि : सबै एकतावद्ध भएर चुनावमा केन्द्रित होऔंः प्रचण्ड काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहा ल ‘प्रचण्ड’ सत्ता गठबन्धनको चुनावी तालमेलका विषयमा नेता हरुलाई ब्रिफिङ गरेका छन् ।

विहान ८ बजे तिर प्रचण्ड निवास खुमलटारमा बसेको पूर्व स्थायी समिति बैठकमा प्रचण्डले सबै पार्टी पङ्क्तिलाई एक तावद्ध बनाएर चुना वमा केन्द्रीत हुन निर्देशन दिएका छन्।‘हामी पूर्व स्थायी नेताहरु खुमलटारमा बसेका थियौ।

स्थानीय चुनावमा सत्ता गठबन्धनमा भएको तालमेलका विषयमा बिफ्रिङ गराउनुभयो । सबै पार्टी पङ्क्तिलाई एकतावद्ध भएर चुनावमा केन्द्रीत गर्ने भन्ने छ’ पूर्व स्थायी समिति सदस्य गणेश साहले भने, परिणाम देखिनेगरी चुनावमा केन्द्रीय हुने भनिएको छ ।

यदी सत्ता गठबन्धन भित्र चुनावी तालमेल नभए एमालेसँग नगर्न निर्देशन दिएको छ ।स्थानीय चुनाव नजिकिएसँगै पार्टी पार्टी प्रवेशको लहर आएकाले त्यसलाई व्यवस्थित गर्ने विषय मा समेत छलफल भएको छ। अहिले पार्टी प्रवेशको लहर नै चलेको छ ।

ती सबैको राजनीतिक पृष्ठभूमि र योगदानलाई केलाएर उचित भूमिका दिने विषयमा छलफल भयो । साहले भने, नवप्रवे शीलाई चुनावमा

टिकट दिँदा प्रभाव के कस्तो छ भन्ने विषयमा समेत अध्ययन गर्ने भनिएको छ ।नवप्रवेशीलाई पार्टीले उचित जिम्मेवारी दिएमा थप संख्या बढ्ने साहले बताए ।

२०७९ बैशाख ५, सोमबार प्रकाशित 1 Minute 639 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार