२०७९ जेष्ठ ४ बुधबार

श्रीमान् खाडीम श्रीमती अर्कैको गाडीमा यस्तो गर्दै ? अन्तत पल्टान हिडेका लाहुरे ले लिएको कुरा बहिर्यो…(भिडियो सहित)

श्रीमान् खाडीम श्रीमती अर्कैको गाडीमा यस्तो गर्दै ? अन्तत प ल्टान हिडेका लाहुरे ले लिएको कुरा बहिर्यो। पुरा जानकारीको लागि भिडियो हेरेर थाहा पाउनुहोस।

यो पनि ,,नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष एवं पूर्व प्रधानम न्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले नेकपा एमाले भित्र धेरै नेता इमान्दार रहेको बताउनुभएको छ ।उहाँले धेरै इमान्दार नेता भए को पार्टी एमाले नै हो तर नेतृत्वको बन्दी भएका छन् उहाँले भन्नुभयो ।

बिहीबार आफ्नै निवास खुमलटारमा आयोजित माओवादी ध्रुवी करण तथा एकता कार्यक्रममा उहाँले एमालेभित्रका इमान्दार नेता कार्यकर्ताको नेतृत्व पनि एकदिन आफूले गर्ने जिकिर गर्नु भयो ।एमालेका सबै खराब छन् भन्ने पनि सोच्नुहुँदैन,’ प्रचण्ड ले भन्नुभयो, ‘एमालेभित्र तीन वर्ष हेर्‍यौं नि हामीले को–को कस्ता रहेछन् भन्ने ।

त्यहाँ पनि ८० प्रतिशत भन्दा बढी इमान्दार कम्युनिष्ट नै छन् । तर, त्यहाँ नेतृत्वले यति धेरै भ्रम दिएर राखेको बन्दी बनाएर राखेको जस्तो लाग्छ मलाई ।’उहाँले ‘प्रतिक्रियावादी, प्रतिगमन कारी प्रवृत्तिको नेतृत्वका बन्दी भएका छन्, हामीले तीनलाई मुक्त गर्नुपर्छ भन्नुभयो ।

हामीले तीनलाई पनि मुक्त गर्नु छ र तीनको पनि नेतृत्व गर्नुछ । त्यो सोचाइ नराखीकन क्रान्ति अगाडि बढ्दैन उहाँले भन्नुभयो ।’प्रचण्डले एमालेसँग एकीकरण गर्दा ६० प्रतिशत भाग आफूह रुले पाएको भए पार्टी नफुट्ने समेत दावी गर्नुभयो ।

‘परार एमालेसँग एकता गर्दा माओवादी नफुटेको हुन्थ्यो भने हामीले ६०–४० लिन्थ्यौं । त्यस्तो हुन्थ्यो भने पार्टी फुट्दैन्थ्यो । हामी साँच्चै समाजवादतिर लिएर जान्थ्यौं’ उहाँले भन्नुभयो ।पू्र्व माओवादीहरुबीच ध्रुवीकरण आवश्यक रहेको भन्दै प्रचण्ड ले त्यो मात्रै पर्याप्त भने नहुने बताउनुभयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘हामीले माओवादीहरुलाई ध्रुवीकृत गर्नुको अ र्थ माओवादीलाई मात्रै भन्ने बुझ्नुहुन्न ।हामीले सबै कम्युनिष्ट लाई एकीकृत गरेर समाजवादसम्म पुग्ने हो । तर, त्यसको सुरुवात माओवादीहरुबीच ध्रुवीकरण गरेर नै गर्ने हो ।’

२०७९ बैशाख १०, शनिबार प्रकाशित 1 Minute 2381 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार