२०७९ असार १२ आईतवार

टाउको नभएको ऊँट कसरी बाँचेको छ ? यस्तो छ रोचक काहानी (हेर्नुस् भिडियाे सहित)

ऊँट क्यामेल जीन’समा एक समान(औं”ला भएको अन’गुले’ट हो जसले यसको पछाडि ह’म्प्सू भनेर चिनिने विशिष्ट फ्या”टी नि’क्षेपहरू बोक्छ। ऊँटहरू लामो समयदेखि घरपालुवा हुँदै आएका छन् र पशुधनको रूपमा तिनीहरूले खाना दू”ध र मा’सु र कपडाहरू फाइबर र कपालबाट महसुस प्रदान गर्छन्।

ऊँटहरू विशेष गरी तिनीहरूको म’रुभूमिको बासस्थानको लागि उप’युक्त’ काम गर्ने जनावरहरू हुन् र यात्रुहरू र का”र्गोका लागि यातायातको मह”त्त्वपूर्ण माध्यम हुन्। ऊँ”टका तीन प्रजाति जीवि’त छन्। विश्वको ऊँटको जनसंख्याको ९४५ एक कु’ञ्जी ड्रोमेडरीले ओगटेको छ , र दुई कुञ्जी भएको ब्या’क्ट्रियन ऊँटले ६५ ओगटेको छ।

वा”इल्ड ब्याक्ट्रियन ऊँट छुट्टै प्रजाति हो र अहिले संकटमा परेको छ । थप जानकारीको लागी हेर्नुहोस् भिडियो सामाग्री

सामान्यतया एक दर जसमा बाख्रा र भेडा एक थोक मा बे-चि-न्छ। बाख्रा वा भेडा जतिसुकै राम्रो नस्ल भए पनि लाखौं रुपैयाँ लाग्छ । तर बा ख्रा सबै भन्दा धेरै विशेष छ। त्यसैले विश्वमा सबैभन्दा बढी मूल्य पालिकीले तो-के-को छ ।

यो बाख्रा अस्ट्रेलियाको माराकेश नामको बाख्रा हो । यो माराकेशले अघिल्लो रेकर्ड तोडे र हेडलाइन बनायो। मा रा केश नामको बाख्रा अस्ट्रेलियामा २१ हजार डलरमा बिक्री भएको छ ।

त्यसैले माराकेश नाम गरेको बाख्रा संसारकै सबैभन्दा महँगो बनेको छ । बाख्रा नोभेम्बर २५ मा वेस्ट न्यु साउथ वेल्सको कोबारमा बिक्रीको लागि लगिएको थियो ।

यो बाख्रा अष्ट्रेलियाका एन्ड्रयु मोस्ले नामका व्यक्तिले किनेका हुन् । यो बाख्रा धेरै सुन्दर र बलियो छ। धेरै ठूलो होइन।। धेरै सानो पनि होइन। यो मध्यम आकारको

बाख्रा धेरै छिटो बढ्छ। यो बथानसँग मात्र मिल्छ, मोस्लेले भने। यसअघि अस्ट्रेलियामा एउटा बाख्राको मूल्य १२ हजार डलर थियो । हालै मा रा के शले त्यो कीर्तिमान तो-डे-का छन् । थप जानकारीको लागी हेर्नुहोस् भिडियो सामाग्री

 

२०७९ बैशाख २०, मंगलवार प्रकाशित 1 Minute 1827 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?