२०७९ जेष्ठ ४ बुधबार

फलफूल किन्न पसल पुग्दा बाँदर पसले बनेर फलफूल दिन थालेपछि. (भिडिओ सहित)

होउकि ,क्यानडा । सो स्थानमा एक जोडि बादर रहन्छन् जस्ला_ई परि-वार जसरि नै पालि-एको छ ।र बजार गएर सब्जि ल्याउने क्रम&मा आफुसगै ती बादर-हरु पनि लगेका ती युवकले सब्जि छान्दै गर्दा बादरको सहायता दिदा एक-दमै चतुर्‍याइँ ढंग-बाट सब्जि छान्ने मात्रै हैन सब्जि छानेर दिने समेत-को काम गरेको देख्दा संसा-रनै चकित भएको छ ।

मङ्कि साम युटुब च्या-नलमा बादरका थुप्रै मानि-सका जस्तै नै क्रिया-कलाप अझ मानिस भन्दा पनि बिशिस्ट काम गर्ने गरेको स्पष्ट देख्न सकिन्छ ।काम मात्रै गर्दैनन उनिहरु र उनिहरु खेल-कुदमा पनि उतिकै अग्र-सर छन् ।मानि-सको जस्तै नै टेब-लमा बसेर खाना खान्छन् त्यति मात्रै हैन उनिहरु पौडिन्छन् पनि ।

साचै जनावरलाइ अरायो-सिकायो र राम्रो तालिम दियो भने कति र के सम्म गर्न सक्दा रहेछन् भन्ने जालन्त उदाहरण हो यो ।जनावर-लाई पनि मान्छे जसरि नै जिउने अधिकार छ र उनि-हरु प्रति दमन र हि`सा गर्नु नहुने प्रेरणा समेत हामी लिन सक्छौ । भिडियो हेर्न यहाँ क्लिक गर्नुहोस्

सामान्यतया एक दर जसमा बाख्रा र भेडा एक थोक मा बे-चि-न्छ। बाख्रा वा भेडा जतिसुकै राम्रो नस्ल भए पनि लाखौं रुपैयाँ लाग्छ । तर बा ख्रा सबै भन्दा धेरै विशेष छ। त्यसैले विश्वमा सबैभन्दा बढी मूल्य पालिकीले तो-के-को छ ।

यो बाख्रा अस्ट्रेलियाको माराकेश नामको बाख्रा हो । यो माराकेशले अघिल्लो रेकर्ड तोडे र हेडलाइन बनायो। मा रा केश नामको बाख्रा अस्ट्रेलियामा २१ हजार डलरमा बिक्री भएको छ ।

त्यसैले माराकेश नाम गरेको बाख्रा संसारकै सबैभन्दा महँगो बनेको छ । बाख्रा नोभेम्बर २५ मा वेस्ट न्यु साउथ वेल्सको कोबारमा बिक्रीको लागि लगिएको थियो ।

यो बाख्रा अष्ट्रेलियाका एन्ड्रयु मोस्ले नामका व्यक्तिले किनेका हुन् । यो बाख्रा धेरै सुन्दर र बलियो छ। धेरै ठूलो होइन।। धेरै सानो पनि होइन। यो मध्यम आकारको

बाख्रा धेरै छिटो बढ्छ। यो बथानसँग मात्र मिल्छ, मोस्लेले भने। यसअघि अस्ट्रेलियामा एउटा बाख्राको मूल्य १२ हजार डलर थियो । हालै मा रा के शले त्यो कीर्तिमान तो-डे-का छन् । थप जानकारीको लागी हेर्नुहोस् भिडियो सामाग्री

२०७९ बैशाख २१, बुधबार प्रकाशित 1 Minute 3744 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

ताजा समाचार