२०७९ असार १२ आईतवार

धनकुटामा स्थानियहरु हेरेर छ’क्क ३ दिन देखि ठूला दुई सर्प नाचेको नाच्यै (हेर्नुस् भिडियो सहित )

काठमाडौ । तपाईले दुईवटा सर्प नाचेको देख्नुभएको छ धनकु टामा दुई वटा सर्प तीन दिनदेखि ना चिरहेक छन् । अहिले सा माजिक सञ्जालमा त्यो भिडियो निकै भा इ रल भएको छ । स्थानिय टाढा बसेर हे रिरहेका छन् । उनीहरुले यस्तो दृष्य क हिल्यै नदेखेको बताएका छन् ।

बिरलै देखिने सर्प जु धाईको भिडियो अहिले सामाजिक सञ्जा लमा भा इ र ल भएको हो । धनकुटा नगरपालिका९६ फोकल्या ण्ड टापु दक्षिणकाली जाने बाटो नजिकै दुई वटा ठुल्ठूला सर्प आ पसमा जु धिरहेका छन् ।

भिडियो खिच्ने ब्यक्तिले त्यसवारे ब्याख्या गर्दै भनेका छन् । तीन दिन देखि यिनीहरु यसरी नै लडिरहेका छन् । भिडियोमा सर्प आपसमा बेरिने, टाउको उ ठा उने,लठारिने र घिस्रिने र ना च्ने गरिरहेको देख्न सकिन्छ । स्थानीयका अनुसार सर्प तीन दिनदेखि निरन्तर यस्तौ

गरिेरहेका छन् । ब स्ती नजिकै सर्प त्यसरी ना चेको देखेपछि स्थानिय भेला भएर हेरेका छन् । उनीहरु विस्तारै ना च्दै गाउँ तिर आ एको देख्न सकिन्छ । सर्प जु धेको हेर्न स्थानीयको भी ड लागेको छ ।

 

यो पनि ,,एउटै परिवारका ६ जना दिदी–बहिनी नेपाल प्रहरीमा जागिरे हेर्नुहोस् । नुवाकोटमा एकै परिवारका ६ दिदीबहिनी प्र हरीमा कार्यरत छन् । एउटै परिवारका ६ जना दिदी–बहिनी नेपा ल प्रहरीमा जागिरे भएको मानिसलाई विश्वास गर्न गाह्रो पर्छ । तर, यो सत्य हो ।

नेपाल प्रहरीमा तलाखु–९ नुवाकोटका एकै परिवारका ६ जना दिदिबहिनी छन् । इलाका प्रहरी कार्यालय इटहरीमा गंगा अधि कारी गौली (असई) छिन् । जमुना अधिकारी कार्की, बेली अ धिकारी बस्नेत, तारा अधिकारी बाँस्तोला (हवल्दार) छन ।

भने दुर्गा अधिकारी ढकाल, विष्णुदेवी अधिकारी (जवान) । हाल जमुना र विष्णुले अ,वकाश लिइसकेको अधिकारी परि वारले जनाएको छ । यी ६ चिज घरमा राख्नुहोस् कहिल्यै हुँदैन धनको कमी !

घरमा पैसाको अ,भावले त,नाव पैदा गर्छ । कतिपय ब्यक्तिलाई अत्याधिक मेहनत गर्दा पनि पैसा हात लाग्दैन ।यस्तो वा,स्तु दो ,षका कारण हुने वा,स्तु शास्त्रको भनाइ छ । वा,स्तु शास्त्रका अनुसार घरमा केही बस्तुलाई राख्दा धनको अ,भाव हुँदैन ।

शास्त्रअनुसार घरमा यी ६ कुरा राख्दा धनको अ,भाव हुँदैनः

1- घरमा माटोको घडा राख्नुस् । यसले घरमा पैदा गर्ने स,का  रात्मक उर्जाले धनको अ,भाव हुन दिँदैन । तर घडामा सँधै स फा पानी भरेर राख्नुस् । 2– घरको दक्षिण पश्चिम दिशामा पञ्च मुखी हनुमानको प्रतिमा वा तस्विर लगाउनुस् । यसको नित्य पुरा गर्दा घरमा पैसाको अ,भाव हुँदैन ।

3- घरको मुख्य ढोकामा लक्ष्मी र कुवेरको मुर्ती वा स्वस्तिकको चिन्ह्र राख्नु शुभ मानिन्छ । यो चिन्हले घरमा अ,भाव हुन दिँदैन । 4- घरका अधिकाँश सदस्यहरुले धेरै समय विताउने कोठा वा स्थानमा चाँदी, पित्तल वा तामाको पिरामिड राख्नुस् । यसले घरमा धनको अ,भाव हुन दिँदैन ।

5- वा,स्तु शास्त्रमा घरमा शुभ उर्जा पैदा गर्नका लागि धातुले बनेको कछुवा वा माछा राख्नु राम्रो मानिन्छ । यसले घरमा आ र्थिक अ,भाव हुन दिँदैन ।nघरमा वास्तु दो,ष हुने भएका कारण धनको अ,भाव हुने वास्तु शास्त्रको भनाइ छ । वास्तु दो,ष ह टाउनका लागि घरमा वास्तु भगवानको प्रतिमा राख्नु राम्रो मा निन्छ । यसो गर्दा धनको अ,भाव दुर हुन्छ ।

 

२०७९ जेष्ठ ५, बिहीबार प्रकाशित 1 Minute 2154 Views

यहाँ प्रकाशित कुनै समाचारमा तपाईंको गुनासो भए हामीलाई [email protected] मा इमेल गर्न सक्नुहुनेछ । यही इमेलमा तपाईंले आफ्नो विचार वा विश्लेषण, सल्लाह र सुझाव पनि पठाउन सक्नुहुनेछ । हामीसँग तपाईं फेसबुकट्विटरमा पनि जोडिन सक्नुहुन्छ ।

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?